روغن مخصوص اسکرو 

روغن
اسکرو

 کمپرسور اسکرو برای بهترین عملکرد و دوام کاری احتیاج به روغن مخصوص اسکرو دارد . تولید کنندگان کمپرسور معمولا نوع خاصی از روغن را برای تولیدات خود پیشنهاد می کنند. در انتخاب روغن برای کمپرسور اسکرو به نکات زیر دقت کنید.

مهمترین عامل برای انتخاب روغن کمپرسور ویسکوزیته است. ویسکوزیته بالاتر یا پایین تر باعث عملکرد نامطلوب در کمپرسور می گردد. عامل مهم دیگر دامنه دما می باشد برخی روغنها علیرغم داشتن ویسکوزیته مناسب در دماهای متفاوت مطابق انتظار عمل نمی کنند.

روغن کمپرسور باید بتواند ویسکوزیته مناسب را در دمای مورد انتظار حفظ کند بعنوان مثال اگر از کمپرسور در مناطق گرم مثلا جنوب ایران استفاده می شود نیاز به استفاده از روغنی هست که با دمای محیطی آنجا سازگار باشد.

همچنین روغن  بایستی در محیط هایی که دمای پایینی دارند به مقدار کافی جریان یابد تا در موقع استارت به روغنکاری قطعات متحرک کمک کند و از تماس فلز در این قسمت ها جلوگیری کند.

به افزودنی های موجود در روغن برای انتخاب روغن باید دقت کرد. افزودنیهای موجود در برخی روغن ها پس از گذشت مدتی  باعث ایجاد خرابی در کمپرسور می شوند مثلا وجود برخی افزودنیهای شوینده موتور که به پاک و تمیزتر کردن موتورهای نوع دیزلی کمک می کنند موجب خرابی موتور کمپرسور هوا می شوند.

افزودنی های مفیدی که موتور کمپرسور هوا را در برابر زنگ زدگی و خوردگی محافظت می کنند برای کمپرسور مطلوب هستند و باید در انتخاب نوع روغن مورد توجه قرار گیرند.

روان کننده های روغن به دو روش استفاده از پایه روغن معدنی و یا پایه مصنوعی ( Synthetic ) که پایه گیاهی نیز نامیده می شود ایجاد می شوند که هر دوی اینها در کمپرسور کاربرد دارند نوع مصنوعی در بیشتر مواقع برای نوع خاصی از کمپرسورها توصیه می شود .

این نوع روغن از ترکیبات شیمیایی اصلاح شده اجزای نفتی است و برای دستگاههایی که با دماهای بسیار بالا کار می کنند کاربرد دارد. چون کمپرسورهای اسکرو در دماهای بالا کار می کنند از نوع روغن مصنوعی یا پایه گیاهی در این کمپرسورها استفاده می شود .

کارکرد کمپرسور برای مدت طولانی در دمای بالا باعث از بین رفتن خواص روغن و در نتیجه ایجاد خرابی در کمپرسور می گردد. بنابراین انتخاب روغن مخصوص اسکرو برای کمپرسور اسکرو دارای اهمیت بسیار است و حتما قبل از استفاده در کمپرسور، مشخصات روغن خریداری شده را بررسی کنید.

 

021-55177753

فروشگاه روغن مخصوص اسکرو

روغن مخصوص اسکرو

روغن اسکرو 4 لیتر

0.00 تومان

روغن مخصوص اسکرو

روغن اسکرو ( 10 لیتر)

0.00 تومان

روغن مخصوص اسکرو

روغن اسکرو ( 20 لیتر )

0.00 تومان

روغن مخصوص اسکرو

روغن اسکرو ( 220 لیتر )

0.00 تومان